FAQ

Na odrážedle by mělo dítě začít jezdit ideálně ve věku 2 let, tj. v době, kdy již vyrostlo z tříkolové plastové motorky. Ovšem na akcích, kterých se účastníme (různé sportovní dny, rodinné festivaly a odborné veletrhy), vídáme spoustu šikovných dětí, které jízdu na odrážedle FirstBIKE zvládnou i ve 22 měsících.

Čím dříve u dětí začnete podporovat držení rovnováhy na kole, tím lépe. Malé děti se to samy naučí neuvěřitelně rychle (z vlastní zkušenosti víme, že je to otázka pár hodin).

Existují i „pohybově vlažnější“ caparti, které kolo bez pedálů ve dvou letech ještě neosloví. V takovém případě jim jej rozhodně nenuťte a za dva, tři měsíce jim „První kolo“ ukažte znova.

Dětem, které na něm začnou jezdit později (až ve 4 letech), vše déle trvá a s udržením rovnováhy mívají problém. Je tomu tak často proto, že již mají špatné návyky ze šlapacích kol s postranními kolečky nebo z jiných vozítek, které je nikam neposouvají.

Díky snižovacímu adaptéru mohou děti modely Street / Cross a Limitované edice používat již od 87 cm výšky.  Na modelu FAT od 88 cm výšky. Základní model s pevnými polyuretanovými koly mohou používat děti od 86 cm výšky. Ale záleží také na délce nožiček toho kterého dítka. Na odrážedle by měla být kolínka mírně pokrčená a chodidla celou plochou na zemi. Nejnižší možná poloha sedátka je u FirstBIKU pouhých 30,5 cm, což z něj činí jedno z nejnižších kol bez pedálů na trhu.

Záleží na výšce Vašeho dítěte a taky na délce jeho nožiček. Doporučujeme měřit délku od rozkroku k vnitřní klenbě chodidla. Pokud je pod 34,5 cm, vaše dítě bude potřebovat snižovací adaptér (pro modely Street / Cross a Limitovaná edice),  35,5 cm pro model FAT. K bezpečnému zvládnutí odrážedla je nezbytné, aby dítě dosáhlo na zem celými chodidly, nikoli jen špičkami. Zhruba 90% dvouletých dětí potřebuje snižovací adaptér.

Pokud objednáte zboží v pracovní den do 10.00 hod dne D, tak je objednávka (na dobírku nebo platební kartou) ze skladu zpravidla expedována ještě tentýž pracovní den a zboží obdržíte následující pracovní den, tzn. v den D+1.

Objednávky placené bankovním převodem, expedujeme v den, kdy byla příslušná částka připsána na náš bankovní účet. Zboží pak bývá přepravní společností doručeno zpravidla do 1 – 3 pracovních dnů od našeho odeslání. O případné delší dodací lhůtě Vás budeme informovat.

Nafukovací pneumatiky mají mnohem lepší jízdní vlastnosti (jízda je odpružená, a proto mnohem pohodlnější). Model Basic s pevnými polyuretanovými koly dodáváme prakticky pouze do mateřských škol a herních koutků, kde odrážedla nechtějí dofukovat a preferují bezúdržbový provoz před komfortní jízdou.

Pláště kol jsou velmi kvalitní, ale pokud píchnete, není problém v jakémkoliv cykloservisu pořídit novou duši (za cca 100 Kč). Duše má standardní 12″ rozměr.

Ano lze, ale dokoupení komponentů je finančně náročnější. Obraťte se na náš zákaznický servis, který Vám jednotlivé díly nacení. Doporučujeme pro běžné používání ve venkovních prostorách vždy raději odrážedlo s brzdou.

Poškozený díl nejlépe vyfotit a poslat na mail info@firstbike.cz . Zákaznický servis Vás bude kontaktovat s naceněním příslušného dílu a popř. poradí jak na jeho výměnu.

Video návod
Jak smontovat odrážedlo FirstBIKE?
Jak namontovat snižovací adaptér?
Jak připevnit košík?
Jak připevnit zvoneček?
Montáž FirstBIKE SKI Setu
Srovnávací video

Celosvětově oceňovaný design

vítěz mnoha prestižních ocenění po celém světě

Rychlé sestavení

FirstBIKE sestavíte za pouhých 10 minut

Časově neomezená záruka

časově neomezená záruka na rám a vidlici, 5 let na ostatní části